הפודקאסט של המסייעת בהנחיית עו"ד מירי יעקב גביש ברדיו 103FM

היחידה

פרק 4 - "המפקדים לא התייחסו לבת שלי, היא נכנסה לדיכאון"

א', שבתו זכתה ליחס לא נאות בבסיס שבו הוצבה, על המשבר העמוק והניסיון לקום ממנו • עו"ד מירי יעקב גביש: "לא היה מי שיקשיב לה" • פרק 04

שירות צבאי משפיע רבות על חיינו הבוגרים; החוויות שעברנו, האנשים שהכרנו, ואפילו האתגרים שאילצו אותנו להתמודד איתם בעצמנו הפכו חקוקים בנו מרגע השחרור ואילך, לטוב ולרע.

בפרק הרביעי של 'היחידה' בהגשת עורכת הדין מירי יעקב גביש – על כל מה שכדאי לדעת לפני שעולים על מדים, וגם אחרי – שוחחה עם א', שבתו שובצה במקום שאינו מתאים לה, הפכה לעריקה ונכנסה לדיכאון. יחד ניתחו את הדרך הקשה שעברה עד הסיוע המיוחל.

פרק 3 - "לא תופסת לפעמים את מידת ההשפעה של העמוד"

הסטנדאפיסטית ואחת ממנהלות עמוד הפייסבוק 'חיילים מצייצים' מאי סייג בשיחה עם עו"ד מירי יעקב גביש על הסיוע החשוב לחיילים באמצעות הרשת.

חיילים ברחבי הארץ נתקלים לעיתים בבעיות הנוגעות לשירותם הצבאי וליחידה אליה שובצו, ומנסים לזכות לסיוע בשלל דרכים.

אחד מהגופים שהפך לאוזן קשבת נפוצה יותר ויותר עבור חיילים הוא עמוד הפייסוק 'חיילים מצייצים', המציע סעד מהדברים הקטנים ועד לסוגיות הרות גורל. 

פרק 2 - "צו השעה"

ילדיכם קיבלו צו ראשון?

עו"ד מירי יעקב גביש ומיטל מידם, המלווה הורים ומתגייסים, על כל מה שצריך לדעת לקראת שלב המיונים 

יום הגיוס הוא יום דרמטי בחיים שלנו, הישראלים. אך לפני הגיוס ישנם חודשים רבים של המתנה, בהם אנחנו מתמיינים ליחידות צה"ל השונות, בתקווה שנצליח לקבל את התפקיד עליו חלמנו.

 

פרק 1 - "כשסיימנו את החלק הזה, בני פשוט פרח"

חיילים? הורים למתגייסים? מרגישים שאתם או ילדיכם לא מוצאים את עצמכם במערכת הצבאית?

תקופת השירות הצבאי משפיעה לבלי היכר על חיינו הבוגרים; הזיכרונות, החברים שאנחנו מכירים לאורך הדרך, ההתמודדות, אולי לראשונה, עם מגורים מחוץ לבית וההיכרות עם אנשים הרחוקים שנות אור ממה שחווינו עד כה. לעיתים הדברים לא מתנהלים כפי שתכננו, ומאלצים אותנו לחשב מסלול מחדש.