עורך דין צבאי

שירות צבאי הוא חוויה חשובה ומאתגרת עבור רבים מאזרחי ישראל. אולם לא אחת מתעוררים קשיים בעת המיונים לצבא או במהלך השירות, שבעקבותיהם מועמדים לשירות ביטחון (מלש"בים) וחיילים עשויים להיתקל במגוון אתגרים משפטיים, כגון חקירות מצ"ח, משפטים צבאיים, העמדה לדין משמעתי ועוד. במקרים אלו, חשוב לזכור כי הנכם זכאים לייצוג משפטי של עורך דין צבאי.

 

מה עורך דין צבאי יכול לעשות למענכם?

עורך דין צבאי הוא עורך דין מוסמך המתמקד בדין הצבאי במסגרת עיסוקו. עו"ד צבאי יכול לספק ייעוץ משפטי למלש"בים, חיילים בסדיר, משרתי קבע ומשרתי מילואים, בכל תחומי המשפט הצבאי, ולעזור להם להבין את המצב המשפטי שלהם, להגן על הזכויות שלהם ולקבל את התוצאה הטובה ביותר בהליך המשפטי המתקיים בעניינם.

 

באילו נסיבות אתם עלולים להזדקק לשירותי ייצוג משפטי של עורך דין צבאי?

שירות צבאי הוא חוויה חשובה ומעצבת עבור רבים מבני הנוער והצעירים בישראל. עם זאת, שירות צבאי עשוי להיות גם מאתגר במובנים רבים, והמועמד לשירות ביטחוני כמו גם חייל, עשוי להיתקל במצבים בהם הוא זקוק לייצוג משפטי מעורך דין צבאי.

עם הנסיבות הבולטות יותר שבהן חיילים עלולים להזדקק לשירותיו של עו"ד צבאי שייצג אותם, ניתן למנות:

 

ייעוץ וליווי משפטי בחקירות מצ"ח

חקירות מצ"ח יכולות להיות מלחיצות ומבלבלות במיוחד עבור חיילים. למזלכם הרב, עורך דין צבאי טוב, יכול לעזור לכם להבין את זכויותיכם בחקירה ולהגן על עצמכם מפני האשמות שווא או הפללה עצמית. לדוגמה, אם אתם נחקרים על ידי מצ"ח בחשד לעבירה פלילית, עורך הדין הצבאי המייצג אתכם, יכול לעזור לכם להבין את ההליך החקירתי, את הזכויות שלכם כנחקרים ואת האפשרויות שלכם להגן על עצמכם. עורך דין מנוסה יכול גם להופיע איתכם בחקירה ולהגן עלכם מפני שאלות שלא קשורות לחקירה באופן ענייני.

 

ייצוג משפטי בהליכי משפט צבאיים

אם אתם מואשמים בעבירה פלילית בעת שירותכם הצבאי, אתם זכאים לייצוג משפטי של עורך דין צבאי. עורך דין צה"לי מוביל, יכול לעזור לכם להבין את מהותו של כתב האישום שהוגש נגדכם ולהגיע מוכנים וערוכים להתמודד עם האישומים שיועלו כנגדכם במסגרת ההליך המשפטי בבית הדין הצבאי.

לדוגמה, אם אתם מואשמים בביצוע עבירות סמים בצבא, עו"ד צבאי יכול לעזור לכם לבחור את הטקטיקה המשפטית הטובה ביותר עבורכם. עוד צבאי יכול גם לערער על ראיות שהוצגו מטעם התביעה כנגדכם, לזמן עדים ולהגיש טענות מקדמיות שיוכלו לתמוך באינטרסים שלכם. לא אחת הסיוע המשפטי המוענק בידי עורכי דין צבאיים, מסייע לחיילים העומדים לדין צבאי בבית משפט צבאי, להתנקות מאשמה או לכל הפחות – לצאת מההליך המשפטי עם עונש מופחת.

 

הכוונה משפטית בעמידה לדין משמעתי ביחידה

חיילים עשויים לעמוד לדין משמעתי ביחידה שאליה הם משויכים בצבא, בשל בעיות משמעת שונות, כגון איחורים, עבירות משמעתיות שונות או התנהגות לא הולמת. אם הגעתם למצב זה, עורך דין צבאי יכול לעזור לכם להבין מה צפוי לכם כחלק מן ההליכים המשמעתיים בצבא ולהגן על עצמכם מפני עונשים חמורים ולא מידתיים.

 

השגת פטור משירות צבאי או ערעור עליו

מלש"בים וחיילים עשויים להיות זכאים לקבלת פטור משירות בצה"ל מסיבות רפואיות גופניות או נפשיות, מסיבות דתיות, מצפוניות, משפחתיות, כלכליות ועוד. עורך דין צבאי יכול לעזור לכם להגיש בקשה לפטור משירותכם בצבא ולעמוד בהליכים המתאימים להשגתו ביעילות ובהקדם האפשרי.

לדוגמה, אם אתם חולים במחלה כרונית, עורך דין כאמור לעיל, יכול לעזור לכם להגיש בקשה לפטור משירות על בסיס רפואי או לכל הפחות לסייע לכם להגיש בקשה ייעודית עבור הורדת פרופיל צבאי, על מנת שתוכלו לקבל את ההקלות המגיעות לכם בתנאי השירות שלכם בצה"ל.

גם מלש"בים וחיילים שהצבא בחר לתת להם פטור משירות צבאי אך אינם חפצים בכך, יכולים להפיק תועלת רבה מסיוע משפטי של עורכי דין צבאיים, אשר יכולים ללוות אותם בתהליך להגשת ערעור על החלטת ועדה רפואית בצה"ל לטובת העלאת פרופיל שתאפשר את גיוסם לצבא חרף הנסיבות.

 

סיוע משפטי בשינוי שיבוץ בצבא

מלש"בים כמו גם חיילי סדיר, מילואים או קבע, עשויים להיות מעוניינים לשנות את השיבוץ שלהם לתפקיד מסוים בצבא או ליחידה צבאית אחרת, מסיבות אישיות או מקצועיות. במקרים כאלו, עורך דין צבאי יכול לעזור בהגשת הבקשה לשינוי שיבוץ וללוות את המבקש בהליכים המתאימים מול הצבא. לדוגמה, אם אתם מעוניינים להשתחרר מהשירות הצבאי מוקדם, עורך דין טוב יכול לעזור לכם להגיש בקשה לשחרור מוקדם מצה"ל.

 

איך לבחור עורך דין צבאי מומלץ?

להלן מספר דברים שכדאי מאוד לשקול בבחירת עורך דין צבאי:

  1. ניסיון: חשוב לבחור עורך דין צבאי בעל ניסיון עשיר בתחום המשפט הצבאי. עו"ד צבאי בעל ותק וניסיון משמעותיים בייצוג חיילים ומלש"בים, יוכל לעזור לכם להתמודד גם עם אתגרים משפטיים מורכבים יותר מול הצבא ולממש את הצרכים שלכם בצורה אופטימלית – בין אם אתם מועמדים לגיוס, חיילים המשרתים בשירות חובה, חיילי קבע או משרתי מילואים.
  2. ידע: עורך דין צבאי מתוקף תפקידו, חייב להיות בעל ידע מקיף ועדכני בחוק הצבאי ובהליכים המשפטיים הצבאיים. עורך דין בעל ידע ענף ובקיאות גבוהה בדין הצבאי, יוכל לעזור לכם להבין מהי האסטרטגיה המשפטית הנכונה שתסייע לכם להתמודד עם המצב המשפטי שבו אתם נמצאים ולמצות את הזכויות שלכם בצבא בצורה הכי טובה ויעילה.
  3. יחס אישי: חשוב לבחור עורך דין שתוכלו לסמוך עליו ושתרגישו בנוח איתו, שכן רק עורך דין שאתם מרגישים בנוח איתו ויכולים לתקשר עמו בפתיחות ובגובה העיניים, יוכל לעזור לכם להתמודד עם המצב המשפטי שלכם לשביעות רצונכם המלאה.

בקצרה, חשוב לבחור עורך דין צבאי בעל ניסיון רב וידע נרחב מאוד בתחום המשפט הצבאי. ככל שלעורך דין צבאי יש ניסיון מקצועי רב יותר בהתנהלות מול הצבא ומשרד הביטחון, כך הוא יוכל לעזור לכם להבין את המצב המשפטי שלכם בצורה טובה יותר ולהגן על הזכויות והאינטרסים שלכם באופן אפקטיבי יותר.

המסייעת - משרד עורך דין צבאי
סיוע משפטי מוביל בתחום הצבאי
לייעוץ חייגו:
072-372-6708
Asset 17 (2)

 

אל תוותרו על זכותכם להתייעץ עם עורך דין צבאי

למקרה שלא הייתם מודעים לכך, כל חייל בצה"ל זכאי להיוועץ בעורך דין צבאי בכל שלב בהליך המשפטי או החקירתי המתנהל בעניינו. זכותו זו היא זכות בסיסית, ואין להסתמך על גורמים אחרים, כגון מפקדים או עוזרים משפטיים צבאיים, לצורך ייעוץ משפטי.

 

לסיכום

אף על פי שהשירות הצבאי יכול להיטיב מאוד עם המשרתים בכוחות הביטחון ולפתוח עבורם דלתות גם בעתידם האזרחי, הוא יכול גם להיות מורכב מבחינה משפטית. בהתאם לזאת, אם אתם נתקלים בכל קושי משפטי שהוא במהלך השירות בצה"ל, חשוב לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין צבאי מנוסה.

משרד עו"ד צבאי "המסייעת" מספק ייעוץ משפטי למלש"בים, חיילים ואנשי מילואים, בכל תחומי המשפט הצבאי. עורכי הדין במשרדנו בעלי ניסיון רב בתחום המשפט הצבאי, וישמחו לעזור לכם להבין את המצב המשפטי עמו אתם מתמודדים, להגן על האינטרסים והזכויות שלכם מול המערכת הצבאית ולהגיע לפתרונות שיועילו לכם בטווח המיידי והרחוק כאחד.

אל תתמודדו עם המערכת הצבאית בכוחות עצמכם – פנו אלינו ותאמו ייעוץ משפטי מקצועי ודיסקרטי בהקדם!

מאמרים נוספים בנושא
עונש על נפקדות ממילואים
עונש על נפקדות ממילואים

מדי שנה, אלפי חיילי מילואים נקראים להתייצב לשירות בן מספר ימים או שבועות, כדי לתגבר את כוחות הסדיר ולאייש תפקידים חיוניים. אולם, לא תמיד חיילי

עונש על עריקות ממילואים
עונש על עריקות ממילואים

שירות המילואים הינו חלק בלתי נפרד מהשירות הצבאי בישראל, והוא מהווה נדבך חשוב בהבטחת ביטחון המדינה. חיילי המילואים נקראים לשרת בהתאם לצורכי הצבא, ונדרשים להתייצב

זיוף בדיקות שתן בצה"ל
זיוף בדיקות שתן בצה"ל

לעיתים חיילים שנדרשים לעבור בדיקת סמים בצבא, שוקלים לזייף את בדיקת השתן שלהם בשאיפה שהשימוש שעשו בסמים בתקופת שירותם הצבאי, לא יתגלה. אולם מטבע הדברים,

אמצעי חקירה סמויים של מצ"ח
אמצעי חקירה סמויים של מצ"ח

מצ"ח, המשטרה הצבאית החוקרת, מופקדת על חקירת עבירות פליליות בצה"ל. בארגז הכלים של חוקריה ניתן למצוא גם אמצעי חקירה סמויים של מצ"ח, המאפשרים להם לאסוף

ועדת סמים בצה"ל

ועדת סמים בצה"ל היא גוף ייחודי המהווה גורם משמעותי בהבטחת כשירות החיילים המשרתים בצבא. הוועדה, הפועלת במסגרת מיט"ב (אכ"א), דנה במקרים של חיילים שהורשעו בעבירות